Печати больше не нужны

ПЕЧАТКИ БІЛЬШЕ НЕ ПОТРІБНІ (Печати больше не нужны)

19 липня 2017 року вступив в дію Закон України, згідно якого відміняється обов’язкове використання для бізнесу печаток на документах.
Це означає, що підприємці та підприємства можуть більше не скріпляти печатками договори, звітність чи будь-які документи, та ті, які подаються до державних органів. Свідченням завіреності документа залишається підпис уповноваженої особи суб’єкта господарювання або особистий підпис фізособи-підприємця.
Іншими ж методами підтвердження достовірності документів залишаються електронний підпис та Єдиний реєстр підприємців.

Якщо ж у вас спробують вимагати проставлення печатки, то вимагач підпаде під дію адміністративної відповідальності, яка передбачає для правопорушника штраф від 850 до 1700 гривень.

Печатки залишаються обов’язковим елементом для документів, що видаються органами держвлади (крім виписок з електронних реєстрів), нотаріусами, лікарями.

У певній мірі, дане нововведення має наблизити Україну до бізнес-стандартів США та ЄС, де печатки майже не використовуються. Наскільки швидко дана новація укоріниться серед українців покаже час, проте зараз, на початковому етапі, спрощенням механізму підтвердження документів можуть скористатися зовсім не ті особи. Тому адвокати АО Артіус попереджають про можливе збільшення рейдерських захоплень підприємств!

Источник

Категории: Новости

Комментарии закрыты.